| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 10:45

2

W dniu 21.09.2016r. przedszkolaki z Zespołu Szkół w Lekowie wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Na kilka dni przed wydarzeniem, dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko. Rozmawialiśmy o konieczności nie śmiecenia i nie niszczenia przyrody. Dzieci oglądały film edukacyjny o wykorzystaniu surowców wtórnych oraz bajki, które z łatwością przybliżyły im tematykę konieczności dbania o środowisko. Przedszkolaki uczyły się segregowania śmieci dzięki planszom edukacyjnym oraz rysowały otoczenie w którym chciałyby mieszkać.

W środę, kiedy nadszedł dzień sprzątania, dzieci pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci ruszyły w teren. Wychowankowie z zapałem i z wielkim przejęciem sprzątali okolice znajdujące się przy szkole oraz boisko szkolne. Zbierane śmieci były segregowane, a następnie wyrzucone do pojemników na odpady. Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu.

Anna Łaput