| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Świdwin Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 10:51

3

Dzień Edukacji Narodowej w naszej gminie obchodziliśmy 13 października br. w sali widowiskowej Świdwińskiego Ośrodka Kultury. Na uroczystość przybyli: Pan Kazimierz Lechocki Wójt Gminy Świdwin, Pani Joanna Anglisz-Myszka Zastępca Wójta Gminy Świdwin, Pani Halina Czajkowska – Sekretarz Gminy Świdwin, Pani Renata Kamińska- Skarbnik Gminy Świdwin, Pani Anna Olejniczak- Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin, Pani Wiesława Reszczyńska- Prezes ZNP, Pan Sebastian Basiejko- Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Zdrowia, Pani Marta Jalowska- Dyrektor ZS w Bierzwnicy, Pan Jakub Szynkowski- Dyrektor ZS w Lekowie, Pani Ewa Kondracka- Wicedyrektor ZS w Lekowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, którzy odpoczywają na zasłużonej emeryturze oraz nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, którzy są ciągle aktywni, zaangażowani i nadal pracują w naszych placówkach oświatowych. Święto rozpoczęliśmy od ślubowania i wręczenia aktów nadania stopnia zawodowego nauczycielom, którzy w tym roku przystąpili do egzaminu i ukończyli go z sukcesem. Następnie gospodarz i organizator uroczystości Wójt Kazimierz Lechocki złożył piękne życzenia wszystkim pracownikom oświaty oraz wręczył nagrody dla dyrektorów i nauczycieli. W dalszej części dyrektorzy wręczyli nagrody pracownikom swoich szkół. Naszą uroczystą akademię rozświetlił występ dzieci z ZS w Bierzwnicy. Uczennice pod kierunkiem Pań: Aleksandry Graczyk, Agnieszki Jasińskiej i Małgorzaty Słowik przygotowały piękny program słowno-muzyczny, który długo zostanie nam w pamięci. Nie zabrakło życzeń od naszych gości. Pani Joanna Anglisz-Myszka odczytała piękne życzenia skierowane do pracowników oświaty od Pani Anny Mieczkowskiej-członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Głos zabrała również Pani Anna Olejniczak, która szczególne słowa uznania skierowała do dyrektorów szkół. Życzenia dla pracowników oświaty złożyła również Pani Wiesława Reszczyńska, która oprócz ciepłych i miłych życzeń wspomniała o zbliżających się przemianach w oświacie. Na zakończenie uroczystości udaliśmy się na kawę sponsorowaną przez nasze szkoły do kawiarni „Zamkowa” w Świdwinie.