| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Degustujemy jesienne przetwory Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 12:13

3

Zdrowie jest najważniejsze, a jesteśmy zdrowi, gdy zdrowo się odżywiamy!

Jesteśmy również tym, czym jemy. Niestety w dzisiejszych czasach pożywienie, a także przetwory z owoców i warzyw są bogate w konserwanty, glutaminian sodu lub inne chemiczne substancje. Wiadomo też, że dzieci lubią słodycze, „fastfoody”, czy chipsy. Unikają natomiast owoców i warzyw. Dlatego podczas jednego z październikowych tygodni w Naszym przedszkolu odbyła się degustacja własnoręcznie przyrządzonych przez rodziców naszych podopiecznych jesiennych przetworów. Znalazły się wśród nich dżemy, powidła, konfitury, ogórki i papryka konserwowa, soki z malin i wiele innych. Dzieci mogły próbować różnych smaków oraz dowiedzieć się w jaki sposób przechowywać zdrowe owoce i warzywa przez długi czas. Powiem krótko… było pysznie

Anna Łaput