| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wieści z przedszkola w Lekowie Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2016 10:57

1c

Światowy Dzień Postaci z Bajek w Zespole Szkół w Lekowie

Światowy Dzień Postaci z Bajek przypada na dzień urodzin Walta Disneya, czyli 5 listopada. W związku z tym w miniony piątek przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawych zajęciach związanych z tematyką bajek i baśni. Dzieci rozwiązywały zagadki słowno- obrazkowe, nazywały bajkowe postacie a także bawiły się przy bajkowej muzyce na „Bajkowym Balu”.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród przedszkolaków. Wartościowe książki kształcą w nich bowiem odpowiednie postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo.

Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii.

Lokomotywa Pana Tuwima

18 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie wraz z kolegami i koleżankami z klasy II i III SP wybrały się na wycieczkę do Świdwińskiego Zamku na spektakl Narodowego Teatru Edukacji „Lokomotywa Pana Tuwima”. Aktorzy śpiewem, słowem i ruchem przedstawili historię bohaterów znanych utworów Juliana Tuwima, zabierając nas w podróż krainą wierszy wraz z głównymi bohaterami: Zosią, Grzesiem i rodzicami. Wszystko to w połączeniu z kolorową scenografią, kostiumami i grą świateł dało bajkowy efekt, który zauroczył wszystkie dzieci. Spektakl z pewnością długo pozostanie w pamięci dzieci, a i do wierszy powrócimy jeszcze nie raz.

Święto Niepodległości

10 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół w Lekowie poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Tematy historyczne i narodowe nie są łatwe do przekazania maluchom, ale w naszym przedszkolu nie unikamy takich tematów. Ważne, żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny sposób. I tak było, pani Agata i pani Ewa wraz z dziećmi ze starszych klas przygotowały prawdziwą lekcję historii. Uczniowie w wierszach i piosenkach powiedzieli o czasach, gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać flaga biało- czerwona. Jak to trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą z zaczepionymi na piersiach własnoręcznie wykonanymi biało-czerwonymi kotylionami wysłuchały całej historii, pamiętając o zachowaniu należytej postawy.

Anna Łaput