| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

I Powiatowy Konkurs Profilaktyczny Drukuj Email
czwartek, 01 grudnia 2016 11:06

IMAG3872

Dnia 28.10.2016r. w Zespole Szkół w Bierzwnicy odbyła się I Edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego realizowanego w ramach finału gminnej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Podczas spotkania uczniów klas gimnazjalnych sprawdzono ich wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zdrowego trybu życia w tym odżywiania, przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym, asertywności, profilaktyki uzależnień, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej, szkodliwości spożywania napojów energetycznych, przeciwdziałania przemocy. Uczniowie mieli do wykonania szesnaście zadań, których poprawne wykonanie oceniało jury w składzie: przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Katarzyna Kopacz, Asystent Sędziego Sandra Szewloga w Sądzie Rejonowym w Białogardzie VII Zamiejscowy Wydział Karny, Asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Inspekcji Sanitarnej w Świdwinie Marcelina Kieruzel, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie st. asp. Wojciech Malinowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Powiatu Świdwińskiego Mieczysław Patyk. Zaproszeni goście wzbogacili konkurs swoją wiedzą i doświadczeniem przekazując uczestnikom wiele cennych informacji podczas wykonywania poszczególnych zadań konkursowych.

Młodzież doskonale poradziła sobie z postawionymi zadaniami. Zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Zwycięzcą konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół w Bierzwnicy.

Organizatorzy konkursu, pedagodzy szkolni Monika Makowska i Beata Słowińska składają szczególne podziękowania dla szacownego jury, za osobisty wkład dydaktyczny w propagowanie wśród młodych ludzi właściwych postaw, zdrowia i wolności od używek; uczestnikom za ich kreatywność, dobrą zabawę i zaprezentowanie szerokiej wiedzy; Staroście Powiatu Świdwińskiego, Radzie Powiatu Świdwińskiego, dyrektorom szkół, składamy podziękowanie z zaangażowanie w organizację i wsparcie w zakupie statuetek pamiątkowych i przekazanie gadżetów.

I Edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego została przyjęta z dużym zainteresowaniem wśród szkół oraz przedstawicieli instytucji współpracujących z oświatą. Wskazano potrzebę kontynuacji przedsięwzięcia i z takim zamysłem pozostaliśmy.

Monika Makowska