| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

UKS Avatar Lekowo Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2016 09:18

uks02

Piątek, 2 grudzień 2016r. TURNIEJ "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKA" edycja 2016/2017r. Tak zaczynali Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek, złota medalistka Mistrzostw Europy do lat 17. Jest to największy turniej dla dzieci w Europie. Dotychczas wzięło w nim udział 1.300.000 uczestników z całej Polski, z których już prawie 40% stanowią dziewczynki. Finał turnieju rozgrywany jest na Stadionie PGE NARODOWY w Warszawie. W turnieju Tymbarka mogą brać udział szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, akademie piłkarskie, dowolne podmioty amatorskie np. stowarzyszenia czy fundacje. XVII edycja Turnieju, dzięki uprzejmości Wójta Gminy Świdwin odbyła się w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie. Organizatorem tej dużej imprezy w naszym rejonie z ramienia PZPN był Wiceprezes ZZPN, Kierownik Referatu Sportu i Kultury Gminy Świdwin Pan Sebastian Basiejko. Nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom Turnieju wręczał osobiście Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki. W zawodach w trzech kat. U-8, U-10, U-12 startowało 14 zespołów z powiatu świdwińskiego w tym z Redła, Toporzyka, Nielepu, Połczyna Zdroju, Rąbina, Brzeżna, Sławoborza oraz 4 zespoły, 2 dziewcząt i 2 chłopców z UKS AVATAR LEKOWO (trener Krzysztof Gancarz) reprezentujących w tej prestiżowej imprezie Gminę Świdwin. W imieniu Pana Sebastiana Basiejko oraz własnym dziękuję dziewczętom z kl. IIIB Gimnazjum w Lekowie Adriannie Szczygieł, Małgorzacie Gasparowicz, Ilonie Wojnarowicz, a także z kl. VI Izabeli Jagodzińskiej i Dagmarze Adamczyk za pomoc w organizacji imprezy oraz opieką nad młodszymi kolegami i koleżankami.

Tekst: Krzysztof Gancarz, zdjęcia: Adrianna Szczygieł.