| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

II Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Drukuj Email
wtorek, 13 grudnia 2016 11:00

DSC 0031

„Szczypiorniak z Mikołajem” w Świdwinie

W sobotę, 10.12.2016r., w Hali Sportowej ZSR CKP w Świdwinie odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów z powiatów: koszalińskiego, wałeckiego, drawskiego, goleniowskiego, choszczeńskiego oraz świdwińskiego. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Powiat Świdwiński reprezentowały drużyny, w skład których weszły zawodniczki ze Świdwina, Bierzwnicy, Lekowa, Redła, Brzeżna i Połczyna-Zdroju. Celem turnieju było promowanie gry zespołowej, ruchu i aktywności fizycznej, pokazanie dzieciom, że można czerpać radość z aktywnego trybu życia, popularyzacja piłki ręcznej wśród dyrektorów szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

SZKOŁY PODSTAWOWE

GIMNAZJA

I miejsce

SP nr 5 Koszalin

I miejsce

KU AZS Koszalin

II miejsce

KU AZS Koszalin

II miejsce

Powiat Świdwiński

III miejsce

Drawno

III miejsce

Drawno

IV miejsce

Mielenko Drawskie

IV miejsce

Dobrzany

V miejsce

Powiat Świdwiński

V miejsce

Mirosławiec

VI miejsce

Mirosławiec

VI miejsce

Drawsko Pomorskie

Puchary i dyplomy wręczyli Wicestarosta Powiatu Świdwińskiego Zdzisław Pawelec oraz Wiceprezes Zarządu AZS Energa Koszalin Roman Granosik.

Nagrodą specjalną dla wszystkich uczestników i kibiców był mecz towarzyski drużyn PGNiG Super Ligi Kobiet Energa AZS Koszalin i UKS PCM Kościerzyna (23:24).

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Świdwinie oraz Zespół Szkół CKP w Świdwinie. Za okazane wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy: Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego, Nadleśnictwu Świdwin, Hosso Tower Szczecin, Pomorskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Świdwinie oraz Stowarzyszeniu Miłośników Lotniska Wojskowego w Świdwinie.

Marta Beata Jalowska