| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Rodzinne kolędowanie Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2016 09:28

SAM 8691

19 grudnia br., w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół w Lekowie, tradycyjnie, jak co roku, odbyło się Kolędowanie. Dzieci przygotowane przez wychowawcę wystawiły bożonarodzeniowe jasełka dla rodziców oraz przybyłych gości. Towarzyszyło temu wiele emocji, ponieważ maluchy niejednokrotnie przyznawały się do tremy, ale należy przyznać, że występ przebiegł znakomicie, a dowodem tego były gromkie brawa od zgromadzonych na widowni gości.

Bezpośrednio po uroczystości, nastąpiła sesja zdjęciowa przy wyjątkowo pięknej i oryginalnej dekoracji. Na zgromadzonych gości czekała również kolejna atrakcja, a mianowicie teatrzyk cieni pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

Po części artystycznej dzieci i rodzice w świątecznym nastroju zaproszeni zostali na słodki poczęstunek oraz bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne, gdzie każda rodzina wykonała własną kartkę świąteczną. Jednak przed przystąpieniem do pracy na dzieci czekał jeszcze ktoś... Mikołaj. Dzieci uradowane śpiewały dla niego kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Oczywiście Mikołaj nie był dłużny i wręczył dzieciom piękne podarunki. Na zakończenie przybyli goście złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia i rozeszli się do domów, długo jeszcze wspominając piękną uroczystość.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują, jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Anna Łaput