| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Spotkanie noworoczne i wspólne kolędowanie Drukuj Email
piątek, 13 stycznia 2017 12:10

1

W niedzielę, 8 stycznia br., o godz. 17.00 w Świdwińskim Ośrodku Kultury, odbyło się spotkanie noworoczne i wspólne kolędowanie z udziałem artystów z gminy Świdwin. Licznie przybyli na zaproszenie Kazimierza Lechockiego Wójta Gminy Świdwin goście, w tym mieszkańcy gminy, radni, sołtysi, pracownicy samorządu i szkół. Jako pierwsza zaprezentowała się na scenie świdwińskiego Zamku młodzież z Publicznego Gimnazjum w Lekowie im. Ziemi Świdwińskiej, przedstawiając Jasełka pod kierunkiem ks. Huberta Smołkowicza. Jasełka to tradycyjne, ludowe widowiska bożonarodzeniowe, wywodzące się ze średniowiecznych misteriów franciszkańskich. Młodzież z Lekowa ciekawie zaprezentowała historię narodzenia Pańskiego, przedstawiając ją gestami jak w niemym filmie. Do śpiewu kolęd podczas jasełek ochoczo dołączyła publiczność. Kolejnym punktem programu był występ dziecięcego zespołu „Jagódki” z Bierzwnicy. Dzieci, pod kierunkiem p. Aleksandry Graczyk, zaprezentowały kolędy i pastorałki. Występ małych artystów zdobył serca publiczności. Po „Jagódkach” podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Razem Łatwiej” w Klępczewie wystąpili w przedstawieniu „Królewna Śnieżka” prowadzonym pod kierunkiem p. Pauli Salińskiej. Odważnie i z humorem zaprezentowali przygody Śnieżki, zdobywając liczne brawa. Na zakończenie wieczoru wystąpił chór „Cantata” ze Smardzka, który pod kierunkiem p. Alicji Grochali wykonał pieśni bożonarodzeniowe i kolędy. Wójt podziękował wszystkim artystom za prezentacje bożonarodzeniowe wręczając im pamiątkowe dyplomy.