| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

UKS AVATAR LEKOWO Drukuj Email
wtorek, 28 lutego 2017 11:55

uks01

W drugim tygodniu ferii zimowych zorganizowaliśmy sześciodniowy (21-26.02.2017) obóz sportowo - wypoczynkowy. Brało w nim udział 27 dzieci, członków naszego klubu. Kierownikiem obozu był Sebastian Basiejko, zajęcia sportowo - rekreacyjne prowadził trener Krzysztof Gancarz, natomiast Pani Danuta Bywalec - nauczycielka biologii w Zespole Szkół w Lekowie realizowała "Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych" opracowany przez Fundację MEDICOVER objęty Honorowym Patronatem Minister Edukacji Narodowej. Ponadto uczestnicy obozu codziennie, przez 5 dni uczyli się pływać lub doskonalili swoje umiejętności z Akademią Animus w Parku Wodnym Relax w Świdwinie. Nie lada atrakcją był również wyjazd na lodowisko. Jednak punktem kulminacyjnym, najważniejszym wydarzeniem obozu był " Internationale Fussballturnier Kinder " czyli " I MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIECI o PUCHAR WÓJTA GMINY ŚWIDWIN ", który odbył się 25.02.2017r. W turnieju brało udział 9 zespołów w tym dwa, które przyjechały do nas
na 3 dni obozu z zaprzyjaźnionego miasta Sanitz w Niemczech. Rozegraliśmy 24 pełnych emocji, dramaturgii i fantastycznej zabawy sportowej spotkań piłkarskich, które wyłoniły zwycięzców. Podium wywalczyły: 1.BŁĘKITNI STARGARD (trener Łukasz Ler), 2.UNION SANITZ 03 II (trener Alexander Gierke), 3.AVATAR LEKOWO I (trener Krzysztof Gancarz).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU:

1. Błekitni Stargard
2.
Union Sanitz 03 II
3. UKS AVATAR LEKOWO I
4.
Union Sanitz 03 I
5. Wicher Rąbino
6. Olimpia Brzeżno
7. Pomorzanin Sławoborze
8. Rega Bierzwnica
9. UKA AVATAR LEKOWO II.

Puchary, statuetki dla najlepszych zawodników każdego zespołu oraz indywidualne nagrody rzeczowe (torby sportowe) wręczali Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, Burmistrz Sanitz Joachim Hunecke oraz jeden ze sponsorów Dariusz Szczygieł. Sponsorami turnieju, którym w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy byli Gmina Świdwin, Starostwo Powiatowe Świdwin, Smad-Kop Ząbrowo, Centrum Meblowe Serafin, Gminny Zakład Usług Komunalnych. Organizatorem głównym turnieju był Kierownik Referatu Sportu i Kultury Gminy Świdwin Sebastian Basiejko, współorganizatorem trener Uks Avatar Lekowo Krzysztof Gancarz.

Tekst Krzysztof Gancarz, zdjęcia Marta Łęcka.