| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przybysław z Pucharem Wójta Gminy Świdwin Drukuj Email
środa, 01 marca 2017 12:01

turniej Wójta 1

26 lutego 2017 roku w Hali Sportowej w Lekowie odbył się HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ o Puchar Wójta Gminy Świdwin. Organizatorem turnieju była Gmina Świdwin, a jego uczestnikami zespoły z miejscowości gminy Świdwin. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów - w drodze losowania podzielonych na dwie grupy. W grupie A wystąpili: Krosino, Smardzko, Kluczkowo, Oldboje Gmina Świdwin i Klępczewo. Natomiast w grupie B zagrali: Bełtno, Lekowo, Przybysław, Oldboje Ikar Krosino i Rusinowo. Zawody w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów 1 x 10 min.
Łącznie zagrano 24 mecze – w wielu przypadkach bardzo emocjonujące spotkania.
W turnieju udział wzięło 89 zawodników, strzelono w nim 86 bramek, a gole Krzysztofa Wiaka i Szymona Wojszczyka z Przybysławia, Adriana Sochaja z Krosina, Jakuba Janasika z Klępczewa, Kacpra Chodyny, Piotrka Dziubaka i Denisa Chodyny z Oldbojów Ikar Krosino, Bartosza Kosowskiego z Oldbojów Gminy Świdwin czy Piotra Stefanio i Wojciecha Kruglika ze Smardzka nadawały ton turniejowi i cieszyły oko nawet najwybredniejszego kibica pokazując wysokie umiejętności piłkarskie ich strzelców.

WYNIKI GRUPY A
1)         Krosino - Kluczkowo - 3 : 1
2)         Smardzko - Oldboje Gminy Świdwin - 2 : 3
3)         Klępczewo - Krosino - 2 : 0
4)         Smardzko - Kluczkowo - 5 : 0
5)         Oldboje Gminy Świdwin - Klępczewo - 1 : 1
6)         Krosino - Smardzko - 1 : 0
7)         Kluczkowo - Oldboje Gminy Świdwin - 1 : 2
8)         Klępczewo - Smardzko - 2 : 1
9)         Oldboje Gminy Świdwin - Krosino - 1 : 3
10)       Kluczkowo - Klępczewo - 0 : 4

Awans do półfinału z grupy A wywalczyły: KLĘPCZEWO z I m w grupie i KROSINO z II miejsca.

WYNIKI GRUPY B
1)         Bełtno – Przybysław - 0 : 6
2)         Lekowo - Oldboje Ikar Krosino - 1 : 2
3)         Rusinowo - Bełtno - 1 : 1
4)         Lekowo - Przybysław - 0 : 2
5)         Oldboje Ikar Krosino - Rusinowo - 8 : 1
6)         Bełtno – Lekowo - 2 : 3
7)         Przybysław - Oldboje Ikar Krosino - 0 : 2
8)         Rusinowo – Lekowo - 1 : 0
9)         Oldboje Ikar Krosino - Bełtno - 4 : 0
10)       Przybysław – Rusinowo - 4 : 0

Awans do półfinałów z grupy B wywalczyli: OLDBOJE IKAR KROSINO z I m w grupie i PRZYBYSŁAW z II miejsca.

W pierwszym pojedynku półfinałowym doszło do derbowego pojedynku dwóch zespołów z Krosina. Oldboje Ikar Krosino, którzy zajęli I miejsce w Grupie B gdzie wygrali wszystkie swoje spotkania i strzelili 16 bramek tracąc przy tym tylko 2, grali przeciwko innym zawodnikom z Krosina, którzy zajęli II miejsce w grupie A, wygrywając trzy spotkania i jedno przegrywając, strzelili tu 7 bramek i stracili 4. Faworytami tego spotkania byli Oldboje Ikara jednak przeciwnicy postawili skuteczny opór. Ponadto nerwy dały znać o sobie skutkiem czego filar defensywy Oldbojów Ikara zobaczył czerwoną kartkę i opuścił boisko. Grający w osłabieniu Oldboje Ikar Krosino ulegli 2 : 3 swoim kolegom z Krosina.

W drugim meczu półfinałowym Klępczewo z I m w grupie A (3 mecze wygrane i jeden zremisowany, 9 strzelonych bramek i 2 utracone) zagrało przeciwko Przybysławowi z II miejsca w grupie B ( 3 mecze wygrane i 1 przegrany, 12 bramek strzelonych i 2 utracone). Kolejny mecz obustronnej walki o zwycięstwo, piękne piłkarskie widowisko. W regulaminowym czasie wynik meczu 1 : 1 i o zwycięstwie decydowała seria 3 rzutów karnych. Po 6 strzałach ponowny remis i dopiero 9 strzał okazał się złotym ponieważ zawodnik Klępczewa oddając 10 strzał – spudłował. Wielka radość zawodników Przybysławia bo to oni awansowali do finału.

Po dwóch półfinałach zespoły, które swe mecze w nich przegrały zagrały mecz o III miejsce w turnieju. Tu Oldboje Ikar Krosino nieco zdegustowani po meczu z Krosinem pokonali nieznacznie 1 : 0 Klępczewo.

W meczu finałowym na wyżyny swych umiejętności piłkarskich stanęli zawodnicy Przybysławia, którzy w pięknym stylu strzelili dwie bramki i pokonali 2 : 0 reprezentantów Krosina.

Tak więc Puchar Wójta Gminy Świdwin trafił w ręce piłkarzy reprezentujących Przybysław. W składzie Przybysławia wystąpili: Maks Wnuk, Krzysztof Wiak, Kacper Wędrychowicz, Sławomir Owedyk, Damian Rusek, Szymon Wojszczyk, Michał Adamczyk i Daniel Kępka.

Końcowa klasyfikacja:
1.         Przybysław
2.         Krosino
3.         Oldboje Ikar Krosino
4.         Klępczewo
5.         Oldboje Gmina Świdwin
6.         Rusinowo
7.         Smardzko
8.         Lekowo
9.         Bełtno
10.       Kluczkowo

Koronę Króla Strzelców przyozdobioną 8 brylantami strzelonych bramek założył Kacper Chodyna z Oldbojów Ikar Krosino. Najlepszym bramkarzem został wybrany – Max Wnuk z Przybysławia, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Jakuba Janasika z Klępczewa.

Wyróżnieni piłkarze otrzymali piękne statuetki oraz nagrody ufundowane przez Centrum Meblowe Henryka Serafina ze Świdwina , a pierwsze cztery zespoły uczestniczące w Turnieju okazałe puchary, które wręczali Kazimierz Lechocki - Wójt Gminy Świdwin i Marcin Serafin .

W przerwach turniejowej rywalizacji krzepiono się do woli ciastem i kawą, a stracone kalorie uzupełniono grochówką i kiełbaską.

Zawody sędziowali: Edward Basiejko i Aleksandra Wiedro. Sędzią technicznym i spikerem turnieju był Rafał Polak, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał Andrzej Schneider – prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.

Serdeczne podziękowania dla tych, którzy przyczynili się do organizacji tego Turnieju, zawodnikom, którzy wystąpili w tym turnieju, sponsorom za okazałą pomoc oraz pracownikom hali w Lekowie.