| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Biegnąc uczcili Żołnierzy Wyklętych Drukuj Email
środa, 01 marca 2017 13:08

bieg1

W całej Polsce odbyły się biegi upamiętniające Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Jeden z nich zorganizowano w Świdwinie.

W biegu, który odbył się 26 lutego, wzięło udział 30 osób ze Świdwina i okolic. Uczestnicy spotkali się w pobliżu biura przepustek 21. Bazy Lotniczej w Świdwinie, stamtąd pobiegli w kierunku miasta i z powrotem. Trasa biegu liczyła 1963 metry, ponieważ w roku 1963 zginął ostatni z Żołnierzy Wyklętych.

Ogólnopolskim organizatorem biegu była Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnym 21. Baza Lotnictwa Taktycznego ze Świdwina wraz z partnerami: Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta oraz Klubem Biegacza „Sprint”.

Urząd Gminy Świdwin reprezentował Pan Tadeusz WACHOWIEC

bieg2