| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Ferie UKS „Rega” Bierzwnica w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju Drukuj Email
wtorek, 07 marca 2017 13:01

UKSRega01

W dniach 19.02.2017r. – 25.02.2017r. uczniowie należący do UKS „Rega” Bierzwnica spędzili czas na obozie sportowo – rekreacyjnym w Domu Wczasów Dziecięcych w Połczynie Zdroju. Celem wyjazdu było zagospodarowanie przerwy feryjnej poprzez pokazanie jego uczestnikom alternatywnych form spędzania czasu wolnego, podniesienie sprawności fizycznej oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych i prospołecznych wśród dzieci i młodzieży.

Uczestnicy obozu rozwijali umiejętność gry w piłkę ręczną oraz piłkę nożną biorąc udział w treningach sportowych, które odbywały się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Połczynie Zdroju. Po wytężonym wysiłku fizycznym zawodnicy mogli korzystać z bazy zabiegowej jaką oferował DWD w Połczynie Zdroju: inhalacje, masaż wirowy kończyn dolnych, masaż wibracyjny.

W przerwach między treningami nie było czasu na nudę. W Kinie Goplana nasi sportowcy byli widzami filmu „Mały Książe” oraz spektaklu „Bajkotworek, czyli bajek pełen worek”, dwukrotnie skorzystali z pływalni w Parku Wodnym „Relax” w Świdwinie. Mieli okazję poznać pracę strażaków, obejrzeć sprzęt niezbędny w ich zawodzie. Wieczory spędzali wspólnie z innymi uczestnikami wypoczynku na grach i zabawach, a także bawiąc się na dyskotece.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Świdwinie oraz Gminie Świdwin za dofinansowanie wypoczynku dzieci. Serdeczne podziękowania składamy również dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom DWD w Połczynie Zdroju za świetną organizację i miłą opiekę w trakcie pobytu.

Marta Beata Jalowska