| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Co słychać w przedszkolu w Lekowie? Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 13:36

2

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY

Dnia 3 marca br. w oddziale przedszkolnym Zespołu Szkół w Lekowie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Pisarzy.

Świętując ten dzień skupiliśmy się na wybitnych polskich i zagranicznych pisarzach – Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Hans Christian Andersen, Charles Perrault i bracia Grimm.

Wspólnie przypomnieliśmy sobie ich sylwetki oraz wybrane dzieła. W miłej atmosferze mogliśmy wysłuchać wiersza pt. „Lokomotywa” J. Tuwima.

Podsumowując poetyckie spotkanie w przedszkolu, można powiedzieć, że bogata i różnorodna twórczość autorów stanowi żywotną i atrakcyjna propozycję dla odbiorców w każdym wieku.

DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca br. dziewczynki z oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół w Lekowie poczuły się naprawdę wyjątkowo, bowiem w tym dniu chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami. Zadbali o to, aby każda młoda dama była tego dnia radosna i szczęśliwa, a wszystko to za sprawą Dnia Kobiet. Chłopcy od samego rana stanęli na wysokości zadania pomagając dziewczynkom w codziennych czynnościach, ustępując im miejsca i wręczając po tanecznych zabawach słodkie upominki oraz laurki.

Mile zaskoczonym dziewczynkom nie udało się ukryć rumieńców, które pojawiły się na ich twarzyczkach - takie małe kobietki, a już ktoś na nie zwraca uwagę. Dzień ten z pewnością pozostanie w ich pamięci na długi czas.

Anna Łaput