| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dzień Sołtysa w Gminie Świdwin Drukuj Email
poniedziałek, 13 marca 2017 11:38

1

W piątek, 10 marca br., wsali widowiskowej Świdwińskiego Ośrodka Kultury odbyły się obchody Dnia Sołtysa. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Senator RP Pani Grażyna Anna Sztark i Pani Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Wydarzenie otworzył Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, który powitał wszystkich gości, a w szczególności sołtysów i członków rad sołeckich gminy Świdwin. Podkreślił wyjątkową rolę, jaką spełniają sołtysi pracujący na rzecz lokalnej społeczności. Podziękował za współpracę i zaangażowanie w służbę dla dobra innych. Życzył im wszystkiego dobrego w codziennej pracy, satysfakcji z pełnionej funkcji, zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym. Szczególne podziękowania za pracę na rzecz Naszej Małej Ojczyzny oraz wyrazy szacunku złożyły sołtysom Pani Senator oraz Pani Marszałek. Sołtysi i członkowie rad sołeckich zostali uhonorowani dyplomami, listami gratulacyjnymi, kwiatami oraz poradnikami sprezentowanymi przez Panią Senator.

Uroczystość uświetniły występy Zespołu Ludowego Dąbrowiacy z Rusinowa oraz Zespołu Dziecięcego Pantera z Cieszeniewa. Publiczność nagrodziła brawami prezentacje zespołów.

Pod koniec uroczystości przeprowadzono losowanie sołectwa, w którym zostanie wybudowana mała infrastruktura rekreacyjna w ramach projektu współpracy Lokalnej Grupy Działania – „Powiatu Świdwińskiego”. Szczęśliwy los uśmiechnął się do sołectwa Berkanowo. Gratulujemy!

E. Wiszniewska