| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

UKS „Rega” Bierzwnica gospodarzem Wojewódzkiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 09:46

3

W dniach 10 – 11 marca br., w Gminnej Hali Sportowej w Lekowie, odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Rywalizowały ze sobą zespoły ze szkół podstawowych i gimnazjów ze Szczecina, Koszalina, Drawska Pomorskiego, Dobrzan, Drawna i Bierzwnicy. Drużyny te biorą udział w III Edycji Turnieju Sześciu Miast, którego uczestnicy spotykają się cyklicznie, współzawodnicząc w dwudniowych zmaganiach piłkarskich. Tym razem, gospodarzami tego sportowego wydarzenia byli Gmina Świdwin oraz UKS „REGA” Bierzwnica.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, który powitał zawodniczki i ich trenerów, podziękował im za przybycie, życzył dobrej zabawy i zwycięstwa w zawodach.

Zespoły ze szkół podstawowych rywalizowały między sobą w systemie „każdy z każdym”, natomiast gimnazja zagrały mecze grupowe, półfinały i finał. Z każdym kolejnym meczem emocje były coraz większe. Wszystkie zespoły zacięcie walczyły o punkty i miejsce w klasyfikacji końcowej Turnieju. Nasze szczypiornistki ze szkoły podstawowej zajęły IV miejsce, natomiast gimnazjalistki, które tylko jedną bramką przegrały z Koszalinem walkę o wejście do finału, ostatecznie uplasowały się na III miejscu.

Puchary i statuetki dla najlepszych zespołów i zawodniczek wręczył Wójt Kazimierz Lechocki.

Składamy serdeczne podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Świdwinie za wsparcie finansowe Turnieju. Było to wspaniałe święto szczypiorniaka w naszej gminie. Łącznie we wspólnej zabawie wzięło udział 150 zawodniczek.

KLASYFIKACJA TURNIEJU

 

Szkoły Podstawowe

Gimnazja

I miejsce

KU AZS Politechnika Koszalin

KU AZS Politechnika Koszalin

II miejsce

UKS „Drawianka” Drawno

CKS Szczecin

III miejsce

CKS Szczecin

UKS „Rega” Bierzwnica

IV miejsce

UKS „Rega” Bierzwnica

Gimnazjum Dobrzany

V miejsce

 

UKS „Drawianka” Drawno

VI miejsce

 

Gimnazjum Drawsko Pomorskie