| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Czyste pobocze na terenie Gminy Świdwin Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 11:29

P3150118

W dniach od 01 do 15 marca 2017 roku Straż Gminna w Świdwinie przeprowadziła akcję CZYSTE POBOCZE 2017. W powyższych dniach Straż Gminna współpracując z Wojewódzkim oraz Powiatowym Zarządem Dróg mając do dyspozycji pracowników gospodarczych zatrudnionych w Urzędzie Gminy w Świdwinie dokonała uprzątnięcia nieczystości z poboczy dróg wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych znajdujących się w granicach administracyjnych Gminy Świdwin. Podczas trwania akcji zebrano 570 worków 120 l z odpadami, 34 opony samochodowe, wykładziny, dywany, elementy plastikowe pojazdów, obudowy sprzętu AGD i RTV. W miejscowościach Świdwinek oraz Bystrzyna zostały uprzątnięte tereny wokół jezior oraz dokonano likwidacji 3 dzikich wysypisk śmieci.

            Wykryci sprawcy porzuconych odpadów zostali przykładnie ukarani grzywną w postępowaniach mandatowych w wysokości 500 zł.

Bartłomiej Szewczak