| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc, Martwym Ciągu oraz Trójboju Siłowym Federacji WPC w Kołobrzegu Drukuj Email
wtorek, 28 marca 2017 12:35

3

W dniach 24 – 26 marca br. w Kołobrzegu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Leżąc, Martwym Ciągu oraz Trójboju Siłowym Federacji WPC, w których startował utytułowany zawodnik z gminy Świdwin Józef Sokołowski.

W zawodach w Kołobrzegu brali udział zawodnicy w różnych wagach i kategoriach wiekowych, reprezentujący kluby europejskie. Józef Sokołowski startował w jednym boju: MARTWY CIĄG w kategorii OPEN do 100 kg i z wynikiem 310 kg zajął I miejsce, zdobywając złoty medal. Powtórzył sukces wygrywając kategorię WETERAN z tym samym wynikiem i zdobył również złoty medal w kategorii WETERAN OPEN. Nasz zawodnik odniósł największy sukces zdobywając złoty medal w kategorii ABSOLUTE MC. W federacji WPC nasz mistrz pobił rekord świata o 20 kg, ponadto posiada zdobyte rekordy świata w 9 federacjach trójboju siłowego.

Na co dzień Józef Sokołowski jest mieszkańcem Smardzka, gdzie również trenuje. Reprezentuje Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jedność – Ikar” Krosino.

Rekordzista składa podziękowania dla Kazimierza Lechockiego- Wójta Gminy Świdwin i sponsorów: Jerzego Pałubickiego – Prezesa Zarządu Spółki „Fermapol” oraz Janusza Malinowskiego Prezesa Spółki „Smagro” ze Smardzka. Podziękowania kieruje również do Mieczysława Serafina Prezesa GLKS „Jedność – Ikar” Krosino za wsparcie organizacyjne.