| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Dąbrowiacy” w Łobzie Drukuj Email
wtorek, 11 kwietnia 2017 07:27

2

W sobotę 8 kwietnia br. Zespół Ludowy „Dąbrowiacy” z Rusinowa brał udział w Wielkanocnych Spotkaniach z Folklorem „Łobeska Baba Wielkanocna 2017”. Głównym celem Przeglądu było kultywowanie tradycji, zwyczajów ludowych, poznawanie kultur wielu regionów Polski i innych krajów oraz pielęgnowanie polskości i świadomości kulturowej społeczeństwa. W Przeglądzie wzięło udział 19 zespołów. Dąbrowiacy zaprezentowali dwa utwory: „Za las chłopcy” i „W Dunajcu woda”. Jury doceniło wykonanie przyznając II miejsce. Dyplom i „Łobeska Baba Wielkanocna 2017” dumnie dołączą do wcześniejszych nagród.

Bożena Kulikowska, fot. Czesława Zawierucha