| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Świdwińskiego Drukuj Email
piątek, 14 kwietnia 2017 07:21

2

W miniony weekend, 07.04 – 09.04.2017r., na parkiecie Hali Sportowej przy ZSR CKP w Świdwinie po raz drugi odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2001 – 2003. W zawodach wzięło udział 12 zespołów, w tym niemiecka drużyna z Frankfurtu nad Odrą. Powiat świdwiński reprezentował Uczniowski Klub Sportowy „Rega” przy Zespole Szkół w Bierzwnicy.

W ciągu trzech dni licznie zgromadzeni kibice obejrzeli 36 meczów. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności gry w piłkę ręczną. Dynamiczne akcje, skuteczne obrony, udane interwencje bramkarzy, a także gromki doping z trybun motywowały zawodniczki do wytężonego wysiłku i walki o czołowe miejsca w zawodach. Pierwszą fazę grupową, po dwóch wygranych i jednym remisie, nasze dziewczyny ukończyły na I miejscu co dało im awans do rywalizacji o miejsca I – VI. Kolejne mecze oraz rzuty karne doprowadziły nas do spotkania z zespołem MKS Kusy Szczecin II, po którym „Rega” Bierzwnica zajęła VI miejsce w turnieju.

Klasyfikacja turnieju

Najlepsza zawodniczka

Najlepsza „siódemka” turnieju

I

FRANKFURTER HANDBALL CLUB

Quente Jule

Caroline Baum, Eliza Schmidt

II

KU AZS POLITECHNIKA KOSZALIN II

Joanna Kuczyńska

Julia Kotłowska

III

CKS SZCZECIN

Daria Mocarz

Kamila Gaszewska

IV

MKS KUSY SZCZECIN I

Natalia Okołat

Laura Dąbrowska

V

MKS KUSY SZCZECIN II

Agata Kazimierska

Emila Łaszkiewicz

VI

UKS REGA BIERZWNICA

Justyna Graczyk

Magdalena Jusiel

VII

KU AZS POLITECHNIKA KOSZALIN I

Kinga Neumann

 

VIII

UKS HANDBALL 28 WROCŁAW

Weronika Gołąb

 

IX

MKS SŁUPIA SŁUPSK I

Milena Małek

 

X

UKS OLIMPIJCZYK BUDZYŃ

Julia Kossakowska

 

XI

UKS DĄBROWA CHEŁMIŃSKA

Agata Pankanin

 

XII

MKS SŁUPIA SŁUPSK II

Kinga Nowak

 

Najlepszą strzelczynią została Weronika Gołąb z UKS Handball 28 Wrocław z dorobkiem 40 bramek.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i medale, a zawodniczki nagrody rzeczowe, które wręczyli: Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego pan Ryszard Mićko, Starosta Powiatu Świdwińskiego pan Mirosław Majka, Wicestarosta pan Zdzisław Pawelec, Przewodnicząca Rady Powiatu pani Danuta Malitowska, Dowódca 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego płk. Karol Jędraszczyk, Zastępca Wójta Gminy Świdwin pani Joanna Anglisz – Myszka oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Bierzwnicy pani Marta Jalowska.

Trenerzy oraz zawodniczki bardzo wysoko ocenili poziom organizacyjny turnieju, który dostarczył im wielu sportowych wrażeń i emocji. Dziękowali za gościnność gospodarzy i wspaniałą oprawę. Komentatorzy Marek Knut i Mateusz Potaczek zadbali o wspaniałą atmosferę na hali, szczegółowo relacjonując wydarzenia z boiska, na bieżąco informując o wynikach oraz przekazując kibicom informacje o zespołach biorących udział w zmaganiach.

Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Zespół Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie oraz UKS „Rega” Bierzwnica. Nagrody dla drużyn ufundował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a dla najlepszej „siódemki” firma Hummel.

UKS „Rega” wystąpił w składzie: Wiktoria Iwanicka, Milena Rysiukiewicz, Wiktoria Motylska, Magdalene Jusiel, Wiktoria Pianka, Aleksandra Bukowska, Amelia Ciesielska, Justyna Graczyk, Natalia Wiśniewska, Alicja Stępniak, Monika Charchut, Klaudia Szymanek. Trener: Jacek Gałas.

Dziękujemy wszystkim przybyły gościom i kibicom, którzy zagrzewali dziewczyny do rywalizacji na parkiecie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę i zmagania sportowe w trakcie turnieju.

Za duży wkład pracy i ogromne zaangażowanie w organizację turnieju szczególnie dziękujemy Wicestaroście Powiatu Świdwińskiego panu Zdzisławowi Pawelcowi, dyrektorowi ZSR CKP w Świdwinie panu Andrzejowi Muchorowskiemu, trenerowi UKS „Rega” Bierzwnica panu Jackowi Gałasowi, sekretarz SISG pani Justynie Małolepszej oraz wszystkim sponsorom, dzięki którym po raz kolejny mogliśmy zorganizować to wspaniałe święto szczypiorniaka w naszym powiecie.

Prezes UKS „Rega” Bierzwnica

Marta Beata Jalowska