| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

I Festiwal Piosenki Polskiej lata 20-ste lata 30-ste Drukuj Email
piątek, 28 kwietnia 2017 13:17

2

Dnia 26 kwietnia br. odbył się w gminie Świdwin I Festiwal Piosenki Polskiej lata 20-ste lata 30-ste. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wystąpiło około 70 uczestników w kategoriach przedszkola, klasy 1-3, klasy 4-6 gimnazjum. Scena w świetlicy wiejskiej w Cieszeniewie gościła zespoły wokalne oraz solistów. Młodzi artyści przygotowali się do konkursu bardzo solidnie jak na styl lat 20 -tych i 30 - tych przystało. Dominowały barwne stroje w stylu dwudziestolecia międzywojennego. W jury zasiadali: Zastępca Wójta Gminy Świdwin Joanna Anglisz-Myszka, Kierownik Zespołu Ludowego „Dąbrowiacy” Marianna Balcerek oraz Prezes Stowarzyszenia Integracji Wiejskiej „Rusinowo Razem” Krystyna Brodowska. Po burzliwych naradach jury ogłosiło werdykt. Nagrody dla uczestników Festiwalu ufundowała Gmina Świdwin oraz Fundacja FCSR.

Barbara Kolasińska