| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

50 lat OSP w Klępczewie Drukuj Email
środa, 10 maja 2017 07:31

3.2

W sobotę, 6 maja br., w Klępczewie odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia jednostki OSP Klępczewo oraz gminne obchody Dnia Strażaka. Inicjatorem zorganizowanych po raz drugi, corocznych, gminnych obchodów Dnia Strażaka jest Kazimierz Lechocki Wójt Gminy Świdwin. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Świętego Józefa w Klępczewie. Następnie uczestnicy przemaszerowali przy akompaniamencie orkiestry dętej z jednostki OSP Ząbrowo na plac przed nowowyremontowaną remizą jednostki OSP Klępczewo. Tam odbył się uroczysty apel, przeprowadzony pod kierunkiem dh Sławomira Buniaka Komendanta Gminnego OSP. Jednostka OSP Klępczewo została odznaczona srebrnym medalem „za Zasługi Dla Pożarnictwa”, który na ręce dh Józefa Kieruzela Prezesa OSP Klępczewo wręczył dh Stanisław Buniak Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Szczecinie. „Złotym Znakiem Związku” uhonorowany został dh Józef Kieruzel. Podczas uroczystego apelu wielu strażaków wyróżniono medalami i odznaczeniami. Wśród wyróżnionych odznaką za wysługę 50 lat znalazło się 5 druhów założycieli jednostki OSP Klępczewo: dh Kazimierz Wieczorek, dh Bogusław Garbaciuk, dh Szczepan Kasprzyk, dh Henryk Szwed oraz dh Janusz Met.

Po apelu strażacy i goście bawili na pikniku strażackim przy muzyce, grochówce i kiełbasce z grilla.