| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Obóz edukacyjno-historyczny Drukuj Email
czwartek, 11 maja 2017 08:38

1

W dniach 4-7 maja br. dzieci ze Smardzka uczestniczące w projekcie ,,POWIAT ŚWIDWIŃSKI PRZYJAZNY DZIECIOM''pojechały na OBÓZ EDUKACYJNO – HISTORYCZNY. Uczestnicy obozu mieli okazję przebywać na obszarze Pojezierza Wałeckiego, poznać tamtejsze tereny, legendy, historię. Zapewniona była opieka, nocleg, wyżywienie i różne atrakcje. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, sportowych, teatralnych (same odgrywały rolę według wcześniej przygotowanego scenariusza), a pod czujnym okiem Grupy Rekonstrukcyjnej „Stowarzyszenie Grup Warownych” wszyscy poznali poszczególne elementy polskiego munduru wojskowego, żołnierskiego ekwipunku oraz rodzaje broni. Nie obyło się bez rzucania granatami i wykrywania min. Zgodnie z planem dzieci odwiedziły Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, w którym mogły korzystać z basenu, następnie była Zagroda Żubrów, które karmione przez dzieci chętnie zajadały marchewkę. Potem był Most Kłosowski (most wiszący spinający dwa brzegi jeziora Raduń), a na zakończenie „magiczna górka” - miejsce, w którym prawa fizyki, jakie znamy, nie znajdują zastosowania. Rzeczy, które normalnie powinny staczać się w dół, tutaj toczą się pod górę.

Obóz zorganizowany został przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie w ramach projektu "Powiat Świdwiński przyjazny dzieciom" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO.

Opiekun Świetlicy Smardzko

Aneta Kowhan