| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

1. edycja Gminnego Dyktanda Drukuj Email
środa, 31 maja 2017 07:31

DSCN0034

1. edycja Gminnego Dyktanda już za nami. W poniedziałek 29 maja 2017 r. o godz.10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Bierzwnicy 12 uczestników stanęło w szranki o tytuł Mistrza Ortografii. Byli to:

- Wójt Gminy Świdwin- Kazimierz Lechocki
- Zastępca Wójta Gminy Świdwin - Joanna Anglisz-Myszka
- Przewodnicząca Rady Gminy – Anna Olejniczak
- Sekretarz Gminy Świdwin – Halina Czajkowska
- Kierownik Referatu Rolnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej– Anna Pietryka
- Prezes Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Świdwinie – Rafał Terlecki
- Zastępca kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie – Iwona Bobik
- Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Klępczewie – Sylwia Żmuda – Kowalczyk
- Dyrektor Zespołu Szkół w Lekowie – Jakub Szynkowski
- Dyrektor Operacyjny Fundacji FCFSR – Małgorzata Ciućka
- Dyrektor Artystyczny Fundacji FCFSR - Barbara Kolasińska
- Pracownik Powiatowego Zarządu Dróg- Agnieszka Zabielska

Tekst z którym zmierzyli się zawodnicy przygotowała polonistka z Zespołu Szkół w Bierzwnicy - pani Małgorzata Słowik.

W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy dyktanda mieli przyjemność wysłuchać występu dzieci z zespołu „Jagody”, prowadzonego przez panią Aleksandrę Graczyk.

Prace oceniała komisja składająca się z nauczycielek języka polskiego, które pracują w szkołach znajdujących się na terenie naszej gminy. Pomagała im pani Lidia Klaczyńska z Gminnej Biblioteki w Bierzwnicy.

Po dokładnym sprawdzeniu wyłoniono zwycięzcę. Okazał się nim dyrektor Zespołu Szkół w Lekowie- pan Jakub Szynkowski. Mistrz Ortografii 1. edycji Gminnego Dyktanda 2017 otrzymał czek pieniężny, który przekazał do Świetlicy Wiejskiej w Lekowie.

Konkurs miał na celu popularyzację – wśród mieszkańców gminy – zasad poprawnej polszczyzny, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortograficznych, ale przede wszystkim był wspaniałą zabawą z ortografią.

Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród i dyplomów uczestnikom zorganizowanego 18 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Bierzwnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii 2017 w kategorii szkół podstawowych otrzymał Jakub Lemieszek-uczeń ZS w Lekowie, natomiast Mistrzem Ortografii 2017 w kategorii szkół gimnazjalnych, została Michalina Skwarek-uczennica z Zespołu Szkół w Bierzwnicy.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników tegorocznego dyktanda!!!

Monika Prządka