| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Relacja z pikniku rodzinnego Drukuj Email
czwartek, 01 czerwca 2017 11:15

DSC 0318

Relacja z pikniku rodzinnego

24.05.2017 r. w Klępczewie, odbył się piknik rodzinny, którego inicjatorem był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie. Impreza odbyła się we współpracy z Środowiskowym Domem Samopomocy „Razem Łatwiej”. Spotkanie otworzyła Pani Sylwia Żmuda-Kowalczyk – kierownik ŚDS. Natomiast inicjator pikniku - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie Pani Barbara Felska zaprosiła przybyłe osoby na szereg atrakcji, gdzie rodzice wraz z dziećmi, osoby niepełnosprawne, pracownicy ośrodków mogli spędzić popołudnie na wspólnej zabawie.

Podczas rodzinnego pikniku można było wziąć udział w licznych konkursach, takich jak: slalom z balonem, slalom z łyżką i piłeczką pingpongową, przeturlanie kostki piankowej – kto szybciej, „Mumia”, wyścigi z książkami, skoki na skakankach, hula-hop, przeciąganie liny, poszukiwanie „skarbów”. Również można było obejrzeć występy artystyczne uczestników ŚDS. Poza tym dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, a dorośli z bezpłatnych konsultacji specjalistów: socjologa, pedagoga, asystenta rodziny, pracowników socjalnych GOPS Świdwin. Na spotkaniu nie zabrakło Wójta Gminy Świdwin Pana Kazimierza Lechockiego oraz Pani Doroty Adamiak - Kierownika Referatu Oświaty, Promocji i Pozyskiwania Środków Finansowych UG Świdwin, którzy również rywalizowali w konkurencjach sportowych.

Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły, zjadając gorący bigos, pikantne zapiekanki oraz pyszne wypieki, popijając witaminowym kompotem z rabarbaru.

Cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, dopisała duża liczba uczestników, co świadczy o tym, że mieszkańcy naszej Gminy bardzo pozytywnie odbierają taką formę spędzania wolnego czasu i integracji. Przygotowanie pikniku wymagało sporego wysiłku. Wysiłek ten jednak przyniósł fantastyczne rezultaty: wszyscy bawili się świetnie.

Kierownik GOPS Świdwin dziękuje pracownikom ŚDS za współprace, pracownikom GOPS za zaangażowanie w przygotowanie imprezy, a mieszkańcom Gminy Świdwin za wspólną zabawę.