| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Piknik międzypokoleniowy w Starym Przybysławiu Drukuj Email
poniedziałek, 17 lipca 2017 13:29

DSC 0338

Piknik międzypokoleniowy w Starym Przybysławiu.

Ach, co to był za dzień .

W dniu 15 lipca 2017 r. w miejscowości Stary Przybysław odbyło się uroczyste otwarcie nowopowstałej infrastruktury - wiaty wraz z miejscem na ognisko.

Symbolicznego otwarcia dokonali : Wójt Gminy Świdwin - p. Kazimierz Lechocki, członek rady sołeckiej         p. Zbigniew Niedziałek oraz p. Florian Hyży – mieszkaniec sołectwa. W tym ważnym dla społeczności wydarzeniu uczestniczyła także p. Joanna Anglisz - Myszka  - Zastępca Wójta Gminy Świdwin.

Po części oficjalnej – przecięcie wstęgi i  podziękowaniach – mieszkańcy w swobodnej, miłej atmosferze piekli kiełbaski przy ognisku, dyskutowali przy kawałku ciasta. Dzieci zaś, wraz z animatorem, bawiły się wyśmienicie - były bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawa z piłeczkami i wiele innych atrakcji.

            Duża, masywna wiata została wykonana przez firmę „DREW-ART ” Artur Cudyk przy współudziale wolontariuszy, którymi byli mieszkańcy sołectwa. To oni w czasie wolnym od innych obowiązków, przez kilka dni przygotowywali teren, gdzie miała być umiejscowiona wiata. Prace te polegały na wykoszeniu trawy, wycince gałęzi, wyrównaniu terenu, uprzątnięciu obszaru  dojazdowego. I tu słowa uznania i podziękowania, dla tych mieszkańców, którzy wykazali inicjatywę i pomimo zmęczenia, czasami trudnych warunków atmosferycznych, pomagali w przedsięwzięciu. 

Animator Lokalny

Aneta Ogińska

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa                         w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Działanie animacyjne realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia” realizowanego zgodnie z umową                           o dofinansowanie: UDA-RPZP.07.01.00-32-K601/16-00.