| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Sukces na Jarmarku Powiatowym w Rąbinie Drukuj Email
poniedziałek, 11 września 2017 12:24

P1050317 

 

Udział w II Powiatowym Jarmarku Tradycyjnie Zdrowej Żywności i Rękodzieła Ludowego (09.09.2017r.) w Rąbinie zakończył się dla Gminy Świdwin podwójnym sukcesem.
            Zdobyliśmy II miejsce w Konkursie na element wystawienniczy wykonany z naturalnych materiałów i II miejsce w Konkursie na najciekawsze i najpiękniejsze stoisko. Gminę Świdwin w pierwszym Konkursie reprezentowało Sołectwo Cieszyno, które wykonało piękny, kolorowy i bardzo oryginalny wieniec dożynkowy. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do tego sukcesu. W drugim -Gminę Świdwin reprezentowały Panie: Elżbieta Kalka z Rogalina , Ewa Wojtów z Lekowa oraz Grzegorz Korol ze Świdwina. Prezentowane w Konkursie prace, Panie wykonały własnoręcznie.
            Podziękowania należą się również Panom: Marianowi Kierzkowi, Dariuszowi Wojtów, Andrzejowi Jarczak i Stanisławowi Witek za szczególne zaangażowanie podczas Jarmarku. Gmina Świdwin miała również swój wkład artystyczny.
Przed publicznością wystąpił Zespół Ludowy „Dabrowiacy” i „Barwinok” z Rusinowa oraz Zespół Dziecięcy „Jagody” z Bierzwnicy”.

W tym roku odwiedziło nasze stoisko wielu zacnych gości m. in.: Gospodarze stoiska Pan Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki   i Zastępca Wójta Pani Joanna Anglisz-Myszka, Pani Senator Anna Sztark, Zastępca Dyrektora ARiMR Pan Robert Stępień , Pani Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin Anna Olejniczak, Pani Sekretarz Gminy Świdwin Halina Czajkowska, Pan Starosta Mirosław Majka i W-ce Starosta Zdzisław Pawelec, Pani Przewodnicząca Rady Powiatu Świdwińskiego Danuta Malitowska, Pani Halina Głowacka-Powiatowy Inspektor Sanitarny, Radni Powiatu Pan Ryszard Miedzik i Pan Jan Bronowicki, Radna Gminy Świdwin Pani Bożena Wieczorek, sołtysi oraz mieszkańcy Gminy Świdwin i powiatu świdwińskiego. Dziękujemy!