| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Siłownie zewnętrzne w Smardzku i Ząbrowie Drukuj Email
wtorek, 03 października 2017 10:43

01Smardzko

W Gminie Świdwin powstały dwie nowe siłownie zewnętrzne.

Z okazji otwarcia nowej infrastruktury w Smardzku w dniu 29 września br. zorganizowany został piknik międzypokoleniowy integrujący lokalną społeczność. Otwarcia siłowni poprzez symboliczne przecięcie wstęgi dokonał Wójt Gminy Świdwin - Kazimierz Lechocki, Radny Rady Gminy Świdwin - Piotr Sieradzki oraz Sołtys Sołectwa Smardzko - Ilona Baranowska.

W dniu 30 września br. w miejscowości Ząbrowo (Sołectwo Berkanowo) odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej siłowni zewnętrznej, którego dokonał Wójt Gminy Świdwin - Kazimierz Lechocki, Sołtys Sołectwa Berkanowo – Lech Lipka oraz Elżbieta Łęcka – mieszkanka sołectwa. Mieszkańcy sołectwa mogli też uczestniczyć w zorganizowanym z tej okazji festynie z licznymi atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Siłownie zewnętrzne umożliwiają korzystanie z urządzeń rekreacyjnych osobom w różnym wieku podnosząc ich sprawność ogólną oraz zachęcając do sportowego trybu życia niezależnie od pory roku.

Dla osób chętnych do korzystania z takiej formy rekreacji w każdej miejscowości przygotowano 6 urządzeń: biegacz wolnostojący, odwodziciel + steper, twister + wahadło, jeździec wolnostojący, wioślarz wolnostojący oraz wyciąg górny pojedynczy.

Inwestycja powstała dzięki współpracy gminy Świdwin ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie, które pozyskało na to zadanie fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Działanie animacyjne realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”.

Izabela Zawojska

fot. Aneta Ogińska