| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przy kominku … Drukuj Email
czwartek, 26 października 2017 09:45

IMG 0221

21 października, w jesienne dżdżyste popołudnie, w świetlicy wiejskiej w Rusinowie, Zespół Ludowy „Dąbrowiacy”, w kawiarnianej aranżacji, zaprezentował program artystyczny pt. „Przy kominku…”. W pierwszej części kredo stanowiły wiersze i piosenki w klimacie jesienno -lirycznym. Druga część była rozrywkowa. Licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście wybuchali salwami śmiechu podczas skeczy i scenek kabaretowych. Następnie wystąpiły dzieci, które pod kierunkiem pani świetlicowej, przedstawiły przygotowane przez siebie wierszyki. W antrakcie Zespół uhonorował swoich darczyńców białą różą i okolicznościowym pismem. W części trzeciej „Dąbrowiacy” zaprezentowali piosenki ludowe, dzięki którym wyśpiewali, w tym roku I miejsce w Międzyzdrojach. Po części oficjalnej, kawiarniane stoliki zamieniły się w stoły biesiadne, przy których goście wraz z „Dąbrowiakami” biesiadowali przy smakołykach przygotowanych przez członkinie zespołu oraz wspólnie śpiewali piosenki biesiadne.

Tekst:Bożena Kulikowska