| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Plenerowe miejsce spotkań w Bełtnie Drukuj Email
środa, 08 listopada 2017 12:43

Bełtno1

„W Bełtnie żyjemy i w Bełtnie się integrujemy” – tak brzmi nazwa działania animacyjnego, które w dniu 3 listopada 2017 r. miało swój uroczysty finał.

W tym dniu Wójt Gminy Świdwin – Pan Kazimierz Lechocki wraz z Sołtysem Sołectwa Bełtno – Panem Tadeuszem Wilkiem oraz mieszkankami miejscowości Bełtno Panią Mariolą Sadło i Panią Renatą Grzechnik, dokonali symbolicznego otwarcia nowopowstałej infrastruktury – altany wraz z miejscem na ognisko.

Po części oficjalnej mieszkańcy wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali przy wspólnym pieczeniu kiełbasek oraz podziwiali przygotowane na tę okazję fajerwerki.

Z całą pewnością nowopowstała altana, która została umiejscowiona w pobliżu placu zabaw i boiska będzie stanowiła dobre miejsce integracji wszystkich mieszkańców.

Szczególne słowa uznania należą się wolontariuszom - mieszkańcom sołectwa, bo dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu możliwa była realizacja przedsięwzięcia.

Inwestycja powstała dzięki współpracy gminy Świdwin ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Świdwinie, które pozyskało na to zadanie fundusze z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Działanie animacyjne realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja na terenie gmin województwa zachodniopomorskiego znajdujących się w Specjalnej Strefie Włączenia”.

Izabela Zawojska

fot. Aneta Ogińska