| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wrzesień i Październik na świetlicy wiejskiej w Krosinie Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2017 08:29

wrz-paz 1 Krosino 2017

Podczas tych dwóch miesięcy motywem przewodnim prac plastycznych była „Jesień”. Dzieci wykonywały prace z różnorodnych materiałów, takich jak liście, szyszki, kasztany, żołędzie. Dzięki nim powstały zwierzęta oraz portrety Pani Jesieni. Z okazji Dnia Nauczyciela dzieci wykonywały laurki dla swoich nauczycieli i wychowawców. A z okazji Halloween dzieci wykonywały maski i kapelusze . Zajęcia plastyczne nie są jedynym sposobem na spędzanie czasu na świetlicy. Można tu również wypić gorącą herbatkę w chłodne dni, posłuchać muzyki, a także zagrać w gry planszowe lub tenisa stołowego.

Z początkiem września, na świetlicę wiejską, zawitali nauczyciele języka niemieckiego, którzy prowadzą kurs nauki dla dorosłych w ramach projektu „Zdobywam kompetencje językowe i cyfrowe”. W kursie tym biorą udział chętni mieszkańcy Krosina i okolic. Nauka języka niemieckiego potrwa do końca grudnia. Miejmy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności przydadzą się wszystkim uczestnikom kursu.

Danuta Leske