| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Informacja dla przedsiębiorców Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2017 09:55

logo funduszpomerania

Informacja dla przedsiębiorców, którzy biorą udział w przetargach w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych - możliwość skorzystania z bezgotówkowej formy wniesienia wadium

Fundusz Pomerania Sp. z o.o. jest instytucją obsługi biznesu realizującą zapisy strategii rozwoju województwa zachodniopomorskiego. Głównymi udziałowcami Spółki są Bank Gospodarstwa Krajowego, Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego oraz lokalne banki spółdzielcze.

Fundusz Pomerania (dawniej Zachodniopomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.) aktywnie wspiera rozwój firm na terenie województwa zachodniopomorskiego oferując im bezgotówkową formę wniesienia wadium do przetargów publicznych. Jednocześnie Fundusz Pomerania spełnia warunki o których mowa w art. 45 ust. 6 pkt. 5 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, tzn. jest podmiotem o którym mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275, z późn. zm.)

Wniesienie przez przedsiębiorców wadium w formie poręczenia Funduszu jest niezwykle korzystne dla przedsiębiorstw, ponieważ nie muszą one angażować własnych środków, a jednocześnie korzystne warunki poręczeń pozwalają większej liczbie wykonawców ubiegać się o udział w przetargach.

Bezpośredni kontakt:

W sprawach związanych z materiałami informacyjnymi dla przedsiębiorców:

Łukasz Cieszyński – Dyrektor ds. poręczeń, tel. 665-920-560, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;

W sprawach związanych z możliwością ubiegania się przez przedsiębiorców o wadium w formie poręczenia:

Aneta Wiśniewska – Account Manager, tel. 661-590-540, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.