| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kolejny sukces – III miejsce w II Edycji Powiatowego Konkursu Profilaktycznego Drukuj Email
czwartek, 14 grudnia 2017 10:20

aktual

Kolejny sukces – III miejsce w II Edycji Powiatowego Konkursu Profilaktycznego!

Nasza Szkoła miała przyjemność zorganizowania wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Połczynie – Zdroju II Edycję Powiatowego Konkursu Profilaktycznego, który odbył się 12.12.2017r. Do konkursu edukacyjnego zgłosiło się pięć szkół:PSP z Lekowa, PSP z Brzeżna, PSP z Rąbina, PSP z Bierzwnicy oraz Niepubliczne Gimnazjum z Rzepczyna, które dzielnie walczyły o wygraną i wspaniałe nagrody! Naszą Szkołę reprezentowały uczennice z II GM: Kinga Misztal, Julianna Wiska oraz Alicja Stępniak zdobywając III miejsce!

Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która miała za zadanie rozwiązać 12 zadań z zakresu profilaktyki prozdrowotnej. Pytania testowe nie należały do łatwych, za to zadania praktyczne – ułożenie osoby w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej okazały się mocną stroną wszystkich drużyn, co bardzo nas cieszy! Nad poprawnością odpowiedzi oraz przydzielaniem punktów czuwało jury składające się z: st. asp. Wojciecha Malinowskiego z PSP w Świdwinie, mł. asp. Katarzyny Kopacz z KPP w Świdwinie, pielęgniarki edukatorki Lucyny Gasztold, Przewodniczącej Rady Powiatu w Świdwinie Danuty Malitowskiej oraz asystenta sędziego Sandry Szewłogi z Sądu Rejonowego w Białogardzie.

Wyniki konkursu:
Miejsce I
– PSP w Brzeżnie
Miejsce II – PSP w Lekowie
Miejsce III – PSP w Bierzwnicy

Składamy podziękowania wszystkim drużynom, które włożyły bardzo dużo pracy i wysiłku w przygotowanie się do konkursu oraz ich opiekunom. Zwycięzcom gratulujemy!

Pedagog: Monika Kisiel