| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Akademia Sołtysa Drukuj Email
piątek, 15 grudnia 2017 12:40

BS1

Akademia Sołtysa 2017

W dniach 11-12.12.2017 r. w Bornem Sulinowie odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe pn. „Akademia Sołtysa” zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

W spotkaniu z wicemarszałkiem województwa Panem Jarosławem Rzepą wzięli udział sołtysi oraz lokalni liderzy z terenu Gminy Świdwin.

W trakcie warsztatów uczestnicy zdobyli cenną wiedzę na temat efektywniejszego „zarządzania” wsią, nauczyli się jak pozyskiwać środki zewnętrzne na lokalne inicjatywy oraz nawiązali cenne kontakty.

Tegoroczny program szkoleń poświęcony został głównie kwestiom społecznym. Pierwszy dzień dotyczył rozwoju gospodarstw opiekuńczych na obszarach wiejskich. Koncepcja tego rozwoju w Polsce zakłada ścisłą współpracę pomiędzy rolnikami, doradcami rolniczymi, organizacjami pozarządowymi, administracją państwową oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

W drugim dniu spotkania uczestnicy otrzymali informacje na temat grantów sołeckich oraz programu Społecznik, którego głównym celem jest zaangażowanie lokalnych samorządów do współpracy z miejscowymi liderami oraz promowanie aktywności obywatelskich wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Izabela Zawojska

fot. Aneta Ogińska