| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Drukuj Email
wtorek, 19 grudnia 2017 13:52

01

Gmina Świdwin uzyskała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” na zakup nowego samochodu typu „mikrobus” przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy „Razem Łatwiej” w Klępczewie.

W wyniku przeprowadzonego przez Gminę Świdwin przetargu - wyłoniono dostawcę OPLA VIVARO COMBI – /kolor srebrny platinum metalik, rok produkcji 2017, ilość miejsc 9/, którym okazał się Z.P.U.P. Energozam Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Zagłoby 5, 22-400 Zamość.

Całkowity koszt zakupu wyżej opisanego sprzętu to 143 900,00, przy refundacji z PFRON w wysokości 80 000,00 zł.

OPEL VIVARO jest już w posiadaniu Gminy Świdwin. Celem projektu jest likwidacja barier transportowych dla osób niepełnosprawnych pełnoletnich i niepełnosprawnych dzieci w gminie Świdwin. Osoby te będą mogły skorzystać z różnych form terapii, spotkań integracyjnych i innych form rekreacji oferowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy „Razem Łatwiej” w Klępczewie, co wpłynie na przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu i marginalizacji tej grupy osób. Ponadto „mikrobus” będzie służył pomocniczo również dzieciom z niepełnosprawnościami z terenu gminy Świdwin, dla których gmina zapewnia dowóz do Zespołu Placówek Specjalnych w Sławoborzu i filii w Świdwinie, realizując zadanie własne gminy.

02

 

03