| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

AKCJA "Christmas Giving Tree 2017" - "Marzenia pod Choinką" Drukuj Email
piątek, 29 grudnia 2017 11:06

20171207 110529

Fundacja Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, która od około 15tu lat działa na terenie powiatów świdwińskiego i drawskiego, działając na rzecz wyrównywania szans dzieci pochodzących z terenów wiejskich, po raz szósty zorganizowała kolejną zbiórkę świątecznych prezentów zainicjowaną i przeprowadzoną przez Komitet Rodzicielski ze Szkoły Brytyjskiej w Warszawie (Parent&Teacher Association from the British School in Warsaw). Pomysłodawcy - uczniowie, rodzice i nauczyciele postawili sobie za cel spełnić marzenie o najwspanialszym prezencie dla 200 podopiecznych Fundacji FCSR z Filialnej Szkoły Podstawowej w Oparznie oraz Zespołu Placówek Specjalnych w Sławoborzu.

Szósta edycja "CGT 2017" była o tyle wyjątkowa, że w tym dniu przedstawiciele British School przyjechali ze stolicy, by osobiście wręczyć prezenty dzieciom w obydwu szkołach. Sześciu uczniów z klas 4-8, dwójka nauczycieli oraz dwoje rodziców wręczali prezenty, następnie mieli okazję porozmawiać i spędzić czas z dziećmi. Jak co roku firma transportowa, która jest członkiem Fundacji FCSR, "Move One Relocations" zasponsorowała organizację odbioru i przewozu darów. W spotkaniu uczestniczyli goście Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki i Kierownik Oświaty i Promocji w Gminie Świdwin pani Dorota Adamiak, za co serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Ciućka Dyrektor Biura Fundacji Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.