| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Narodowe czytanie Drukuj Email
piątek, 29 grudnia 2017 11:14

czytanie1

W ramach projektu „Narodowe czytanie” w Szkole Podstawowej w Oparznie odbyło się dwukrotnie (13.11.2017r. i 19.12.2017r.) głośne czytanie książek ze szkolnej biblioteki poprzedzone prezentacją naszych zbiorów.

Wójty Gminy Świdwin, Pan Kazimierz Lechocki i Kierownik Oświaty Urzędu Gminy Świdwin Pani Dorota Adamiak czytali książki, propagując czytelnictwo w szkole. Posłanka do Sejmu RP Pani Małgorzata Golińska czytała fragmenty powieści związanej z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.

            Fakt, że fragmenty książek były czytane przez osoby dorosłe, ważne w środowisku, spotkał się z wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów. Słuchali uważnie, żywo reagując, potem zaś tłumnie odwiedzili bibliotekę.