| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Amazonki: „Ruch to zdrowie" Drukuj Email
poniedziałek, 21 listopada 2011 08:55

amazonki-ruch-zdrowie1Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka„ zakończyło realizację projektu finansowanego przez Urząd Gminy Sławoborze .

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka" działa od 5 lat. Obszar działania to powiat świdwiński, głównie miasto Świdwin. Stowarzyszenie skupia 34 członkinie. Są to kobiety dotknięte chorobą nowotworową – rakiem piersi. Amazonki są specyficzną grupą – tragicznie doświadczoną przez los – są skryte, zamknięte w sobie, nierzadko o zaniżonym poczuciu własnej wartości. Dlatego potrzebują emocjonalnego i praktycznego wsparcia, które ułatwieni im podejmowanie osobistych decyzji i znalezienie motywacji powrotu do zdrowia oraz uzyskanie możliwie najlepszej jakości życia.

 

Główny problem, świdwińskich Amazonek, to brak zajęć rehabilitacyjnych dla kobiet po mastektomii (odjęciu piersi) umożliwiających odzyskanie pełnej sprawności fizycznej i powrót do „normalnego życia".

 

amazonki-ruch-zdrowie2W ramach działania publicznego „Ruch to zdrowie" w okresie od 3 października do 15 listopada 2011 roku odbywały się dla członkiń stowarzyszenia zajęcia rehabilitacyjne w Parku Wodnym "Relax" w Świdwinie. Zajęcia prowadziła Pani Małgorzata Miękczyńska ze Studia Ćwiczeń Ruchowych „Reha-fit„ w Świdwinie. Ćwiczenia przy muzyce to wspaniała zabawa ale także podniesienie poziomu sprawności fizycznej kobiet po amputacji piersi.

 

Świdwińskie Stowarzyszenia ''Amazonka'' dziękuje Wójtowi Gminy Sławoborze Panu Marcinowi Książek, za zainteresowanie problemami stowarzyszenia, za życzliwość, słowa wsparcia i umożliwienie uczestnictwa w zajęciach rehabilitacyjnych na basenie.

 

amazonki-ruch-zdrowie3Przypominamy, że biuro

Świdwińskiego Stowarzyszenia „Amazonka"

mieści się na ul. Kołobrzeskiej 43 w Świdwinie.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.: 792 401 431

Opracowanie i zdjęcia Aneta Ogińska (ŚS „A")