| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Koncert charytatywny dla Jakuba i Kajetana! Drukuj Email
czwartek, 15 lutego 2018 13:55

IMG 20180211 170819

 

11 lutego 2018r., z inicjatywy Wójta Gminy Świdwin p. Kazimierza Lechockiego, przy ogromnym wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie, którego prezesem jest p. Henryk Zabrocki oraz zaangażowaniu wielu dobrych ludzi, odbył koncert charytatywny dla Jakuba Latopolskiego oraz Kajetana Przybylak!

Chłopcy potrzebują dużego wsparcia, zwłaszcza finansowego, z powodu poważnych problemów zdrowotnych.

Jakub jest mieszkańcem Gminy Świdwin, choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, którą lekarze odkryli przed Świętami Bożego Narodzenia. Na początku grudnia chłopiec źle się poczuł, bolała go głowa. Rodzice byli przekonani, że to nic poważnego, ale na wszelki wypadek zgłosili się do lekarza. Jakubowi zrobiono badania, wyniki wyszły złe a potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Przed świętami u chłopca ostatecznie zdiagnozowano białaczkę. Dla wszystkich to był szok! Rodzice potrzebują wsparcia alby poprawić swoje warunki bytowe, dzięki którym Jakub będzie mógł wrócić ze szpitala do domu. Obecnie przez złe warunki domowe jest to niemożliwe. Natomiast Kajetan to mieszkaniec Koszalina, urodził się z wadą ośrodkowego układu nerwowego, małogłowiem oraz padaczką lekooporną. W trakcie walki z chorobą pojawiła się skolioza oraz pogłębiło się porażenie spastyczne czterokończynowe. Kajtek dzielnie walczy o życie i także potrzebuje pomocy finansowej na leczenie specjalistyczne i rehabilitację, dzięki której będzie mógł powrócić do zdrowia!

Pan Henryk Zabrocki reprezentujący Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Wójt Gminy Świdwin poruszeni historią chłopców zorganizowali koncert charytatywny na ich rzecz
w Centrum Kultury 105 w Koszalinie, na który zaproszono m.in.: Zespół „Jagody” z PSP z Bierzwnicy, zespół muzyczny Jalee, Straż Miejską z Koszalina, zespół „Dąbrowiacy”
z Rusinowa oraz wielu innych sponsorów i darczyńców. Koncert był strzałem w dziesiątkę! Całość spotkania poprowadził dziennikarz Radia Koszalin Arek Wilman, który we współpracy z Danielem Zmitkiewiczem przeprowadzili licytacje wyjątkowych przedmiotów na rzecz chłopców, m.in.: koszulka z podpisem Małgorzaty Hołub, piłka z podpisami drużyny Chemika Police, prace Cukina – koszalińskiego artysty-malarza oraz wiele innych wyjątkowych i niepowtarzalnych przedmiotów. Dobroczyńcy licytowali się i okazali się ku naszej uciesze bardzo hojni! Rodzice uczniów ze szkoły Jakuba – PSP w Bierzwnicy upiekli przepyszne ciasta, których dochód ze sprzedaży powędrował na leczenie chłopców. Zorganizowano także sprzedaż prac rękodzielniczych. Całość spotkania ukoronował występ Koszalińskiego Zespołu Muzycznego „Jalee”, który ofiarował na licytację swoje płyty.

Dochód ze zbiórki, licytacji oraz sprzedaży prac i słodkości całkowicie zostanie przeznaczony na leczenie Jakuba i Kajetana. Dzięki pomocy ludzi o dobrym sercu przyszłość chłopców może się odmienić. Zachęcamy także do pomocy za pośrednictwem wpłat na konto TPD: Bank Pekao 62 1240 3653 1111 000 4188 3383 z dopiskiem „dla Kuby i Kajetana”.

Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc przy zbiórce pieniędzy oraz zapraszamy do udziału w następnych edycjach akcji charytatywnej, które odbędą się w szkołach: 6 marca w Oparznie, 7 marca w Lekowie, 14 marca w Bierzwnicy oraz 18 marca w Świdwińskim Zamku!