| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Przybysław ponownie z Pucharem Wójta Gminy Świdwin Drukuj Email
poniedziałek, 19 lutego 2018 12:21

152

18 lutego 2018 roku w Hali Sportowej w Lekowie, tradycyjnie jak co roku w tym okresie odbył się HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ o Puchar Wójta Gminy Świdwin.

Organizatorem turnieju była Gmina Świdwin, a jego uczestnikami zespoły z terenu gminy Świdwin. W tym roku uczestniczyło w nim 5 zespołów w tym Klępczewo, Lekowo, Przybysław, Rusinowo i Ząbrowo. Mimo wcześniejszych zapowiedzi z przyczyn obiektywnych swój udział   w turnieju odwołały Smardzko i Bierzwnica.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, zmiany „lotne”, czas zawodów 2 x 10 min. Łącznie zagrano 10 meczy, w których udział wzięło 37 zawodników i strzelono 72 bramki.

WYNIKI MECZY:

1)   Klępczewo                     - Lekowo                  - 8 : 1

2)   Przybysław             - Rusinowo              - 12 : 0

3)   Klępczewo         - Ząbrowo                  - 3 : 0

4)   Rusinowo            - Lekowo                   -   1 : 5

       5)   Przybysław  - Ząbrowo                  - 4 : 1

      6)   Rusinowo    - Klępczewo              - 2 : 12

       7)   Ząbrowo                  - Lekowo                   - 1 : 2

       8)   Klępczewo             - Przybysław            - 2 : 4

       9)   Ząbrowo                 - Rusinowo               - 2 : 1

     10)   Lekowo                   - Przybysław              - 2 : 9

Puchar Wójta Gminy Świdwin tak jak w ubiegłym roku trafił więc w ręce piłkarzy reprezentujących Przybysław, w składzie którego wystąpili: Kamil Kołakowski (bramkarz), Krzysztof Wiak, Michał Adamczyk, Kamil Pieda, Daniel de Lorn, Damian Rusek i Kacper Wędrychowicz.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. Przybysław    - 12 punktów i   w bramkach 29 – 5       ( wszystkie 4 mecze wygrane)
  2. Klępczewo     - 9 punktów i w bramkach 25 – 7 ( 3 mecze wygrane i 1 przegrany)
  3. Lekowo          - 6 punktów i w bramkach 10 – 19 ( 2 mecze wygrane i 2 przegrane)
  4. Ząbrowo         - 3 punkty i 4 – 10 w bramkach     ( 1 mecz wygrany i 3 przegrane)
  5. Rusinowo       - bez punktów i 4 – 31 w bramkach   (wszystkie 4 mecze przegrane)

Królem Strzelców z 9 strzelonymi bramkami został Krzysztof Wiak z Przybysławia.Najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Kołakowskiego również z Przybysławia, a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Jakuba Janasika z Klępczewa, który powtórzył sukces z ubiegłego roku.

Wyróżnieni piłkarze otrzymali piękne statuetki, a wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju okazałe puchary, które wręczał Kazimierz Lechocki - Wójt Gminy Świdwin.

Na imprezie kontynuowano inicjatywę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Koszalina z cyklu „TPD Pomaga dzieciom”. Z apelem o pomoc do tej organizacji zwrócił się Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki. Potrzebującym w tym przypadku jest Kuba - 15 latek ze Szkoły Podstawowej w Bierzwnicy, który od ubiegłego roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przybyli na halę kibice oraz uczestnicy turnieju krzepiąc się do woli ciastem kawą, herbatą, grochówką lub kiełbaską mogli do stojącej przed bufetem „PUSZKI” wrzucać drobne datki na ten cel.

Zawody sędziowali: Edward Basiejko i Bogdan Tomicki. Sędzią technicznym, a jednocześnie sprawującym opiekę medyczną był Tomasz Rozmus. Turniej prowadził i czuwał nad jego sprawnym przebiegiem Andrzej Schneider – prezes Stowarzyszenia Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.

Serdeczne podziękowania zawodnikom, którzy wystąpili w tym turnieju, a także tym, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Andrzej Schneider