| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ W GMINIE ŚWIDWIN Drukuj Email
poniedziałek, 12 marca 2018 08:32

IMG 1126

W dniu 06.03.2018r. o godz. 10:00 w Szkole Filialnej w Oparznie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

            Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzację wśród dzieci
i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, historii i tradycji ruchu strażackiego oraz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji środowiskowych z Zespołu Szkół w Lekowie i w Bierzwnicy oraz Szkoły Filialnej w Oparznie.

            Turniej składał się z dwóch etapów, części pisemnej w postaci testu oraz części ustnej, do której zakwalifikowano po trzech uczestników z największą ilością punktów. Po przeprowadzeniu etapu pytań ustnych wyłoniono zwycięzców Turnieju Gminnego w dwóch grupach. którzy będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych OTWP. W czasie przerwy odbył się pokaz sprzętu ratowniczego w wykonaniu zawodowych strażaków z KP PSP w Świdwinie.

I grupa wiekowa:

                       I miejsce: Maciej Buniak             - Zespół Szkół w Lekowie

                        II miejsce: Adrianna Kozubowska  - Zespół Szkół w Bierzwnicy

                       III miejsce: Jolanta Szczęśniak        - Zespół Szkół w Bierzwnicy

II grupa wiekowa:

                      I miejsce: Krzysztof Szymanek     - Zespół Szkół w Lekowie

                       II miejsce: Karol Kozubowski       - Zespół Szkół w Bierzwnicy

                      III miejsce: Jakub Starosta              - Zespół Szkół w Bierzwnicy

            Zwycięzcy I, II, III miejsc otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył Pan Kazimierz Lechocki- Wójt Gminy Świdwin.

Uczniowie kolejnych miejsc otrzymali „dyplomy za udział” i nagrody pocieszenia.

            Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Świdwinie składa najserdeczniejsze podziękowania dla Wójta Gminy Świdwin – Pana Kazimierza Lechockiego oraz dla Nadleśniczego Nadleśnictwa Świdwin – Pana Rafała Grzegorczyka za ufundowanie nagród i upominków dla uczestników Turnieju.