| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

II Gminny Konkurs Geograficzny w Oparznie Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 08:58

aktual

28 maja 2018r. w Szkole Filialnej w Oparznie odbył się II Gminny Konkurs Geograficzny. W tym roku zorganizowany w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych: z Bierzwnicy, Lekowa i Oparzna. Wszystkie konkurencje dotyczyły wiedzy o Polsce. Był test , mapa , przysłowia, potrawy, herby, stroje ludowe, nazwy miast i nazwy zabytków. Każda z drużyn musiała również przygotować piosenkę w języku polskim oraz ją zaprezentować. Grupa Sportowców ze szkół zmagała się z trudnymi konkurencjami wymyślonymi przez nauczyciela wychowania fizycznego. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Filialnej w Oparznie. Gratulujemy!