| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wieści z Lekowa Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 09:00

 

aktual

W ramach realizowanego projektu socjalnego „ Bank czasu – Senior dla Seniora” w dniu 28.05.2018r. zgodnie z przyjętym harmonogramem, odbyło się kolejne spotkanie w świetlicy wiejskiej w Lekowie. W spotkaniu uczestniczyło 16 zaproszonych gości wraz z socjologiem i specjalistą pracy socjalnej. Było to spotkanie integracyjne z okazji Dnia Matki połączone z poczęstunkiem oraz miłą atmosferą. Z tej okazji dzieci w świetlicy namalowały portrety swoich mam oraz zrobiły im piękne kwiatki z bibuły.

Opiekun świetlicy Ewa Wojtów

 

Dnia 03.06.2018r. odbył się piknik z okazji „Dnia Dziecka” i „Dnia Matki” na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lekowie. Dzieci miały sporo atrakcji: gry i zabawy, karaoke, konkursy, ognisko z kiełbaskami, zjeżdżalnię, stoisko z watą cukrową i popcornem oraz zabawkami. Jak co roku gwoździem programu była przejażdżka wozem strażackim. Strażacy zaprezentowali również cząstkę swojej pracy- pokaz niebezpiecznego gaszenia na przykładzie wlewania wody do płonącego oleju na patelnię.

Nasi milusińscy uczestniczyli również w zajęciach integracyjno-edukacyjnych oraz pracach porządkowo-estetycznych wokół świetlicy.

Opiekun świetlicy Ewa Wojtów