| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

WYCIECZKA DO WARSZAWY Drukuj Email
piątek, 08 czerwca 2018 09:03

aktual

W dniach 3-4 czerwca 2018r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie trzech szkół Gminy Świdwin – Oparzna, Lekowa i Bierzwnicy wraz z opiekunami. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Świdwin Pana Kazimierza Lechockiego i Pani Poseł Małgorzaty Golińskiej, która była inicjatorem i również częściowo sponsorem wycieczki, mogliśmy spędzić dwa dni w naszej pięknej stolicy. Uczniowie zobaczyli: Stare Miasto, Kolumnę Zygmunta, pomniki - Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Marii Skłodowskiej-Curie, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, a także Grób Nieznanego Żołnierza, Barbakan i Pałac Prezydencki. Po wrażeniach związanych z podróżą i zwiedzaniem miasta uczestnicy wycieczki mogli odpocząć w schronisku młodzieżowym „Syrenka”. Drugi dzień upłynął na zwiedzaniu budynku Sejmu w towarzystwie Pani Poseł. Uczniowie, podziwiając ogromną makietę Sejmu, słuchali opowieści pani przewodnik o historii tego budynku oraz o tym, co znajduje się w każdej jego części. Następnie, siedząc w zielonych fotelach na Sali Sejmowej, słuchali o zadaniach Sejmu. Ostatnim punktem wycieczki był obiad w luksusowym Hotelu Sejmowym.

Wycieczka ta była interesującym doświadczeniem dla uczniów, spotkaniem z historią Polski, lekcją patriotyzmu. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w Warszawie i miejmy nadzieję, że nie ostatnia.