| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci Drukuj Email
piątek, 29 czerwca 2018 09:08

IMG 20180623 132909

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci – Sanitz 22-24.06.2018 r.

W czerwcu reprezentacja z gminy Świdwin uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci zorganizowanym przez zespół z partnerskiej gminy UNION 03 Sanitz. Wzorem turnieju, który odbył się w ferie zimowe w naszej gminie, zorganizowano podobny turniej na boisku trawiastym przy kompleksie szkolnym w miejscowości Sanitz. Grupa 18-osobowa ze szkół Lekowa i Bierzwnicy przez trzy dni miała idealne warunki na treningi, ponieważ była zakwaterowana na hali sportowej. Sobotnia rywalizacja drużyn pokazała, że młodzież z Polski wcale nie ustępuje w umiejętnościach w porównaniu z dziećmi z Niemiec. Zespoły z Polski uplasowały się na 3 i 6 miejscu.

Podsumowaniem sportowej soboty było wspólne oglądanie meczu Mistrzostwa Świata Niemcy – Szwecja . Pełni wrażeń i sukcesów następnego dnia ekipa z Polski udała się do domu.

Kolejne partnerskie spotkanie odbędzie się zimą na Hali Sportowej w Lekowie.