| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

IX Rusinowskie lato z folklorem Drukuj Email
czwartek, 05 lipca 2018 13:33

IMG 0894

IX RUSINOWSKIE LATO Z FOLKLOREM

W sobotę 30 czerwca br. w Rusinowie po raz dziewiąty spotkały się zespoły ludowe podczas Rusinowskiego Lata z Folklorem. Na koncert przybyli mieszkańcy Rusinowa i okolicznych miejscowości oraz przedstawiciele władz Gminy Świdwin. Przed liczną publicznością wystąpiły zespoły: „Gardnianki” z Gardna, „Leszczyna” z Pęczerzyna, „Polna Grusza” z Biesiekierza oraz „Dąbrowiacy” i „Barwinok” z Rusinowa. Jak co roku imprezę rozpoczęto Mszą Świętą, na której Ks. Proboszcz Emil Wojtal wygłosił piękne kazanie. Na koniec mszy każdy zespół zaprezentował jedną pieśń kościelną, a następnie wszystkie zespoły wykonały wspólnie wzruszającą „Barkę”.

Drogę z kościoła na plac przy świetlicy wiejskiej zapełnił kolorowy korowód prowadzony przez rozśpiewane ludowe zespoły. Na przystrojonej scenie każdy zespół zaprezentował się w pięciu przygotowanych przez siebie utworach. Występy bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po prezentacjach artyści ludowi otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy.

W tym dniu w gminie Świdwin obchodzono również Dzień Działacza Kultury. W związku z tym Pani Sekretarz Gminy Świdwin Halina Czajkowska wraz z Panią Skarbnik Gminy Świdwin Renatą Kamińską w imieniu Wójta wręczyły pracownikom świetlic wiejskich oraz członkom „Dąbrowiaków” i „Barwinoka” okolicznościowe PODZIĘKOWANIA.

Dla wszystkich przybyłych gości przygotowano pyszną grochówkę, kiełbaskę z grilla i tradycyjnie- pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem.

Wieczorem, przy dźwiękach muzyki współczesnej rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do białego rana.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie za rok.