| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Obóz sportowo – rekreacyjny w Niechorzu Drukuj Email
środa, 01 sierpnia 2018 07:23

20180728 200200

W dniach 25.07. – 01.08.2018r. kluby sportowe Avatar Lekowo oraz Rega Bierzwnica zorganizowały wypoczynek letni dla dzieci z terenu gminy Świdwin. Celem obozu było zagospodarowanie przerwy wakacyjnej, podniesienie sprawności fizycznej dzieci oraz uświadomienie zagrożeń jakie niosą spożywanie alkoholu i środków psychoaktywnych, uzależnienie od komputera.

Piłkarki ręczne trenowały w hali sportowej w Niechorzu, piłkarze nożni korzystali z kompleksu sportowego w Trzęsaczu. Czas między zajęciami sportowymi upłynął na kąpielach w morzu i w basenie na terenie ośrodka wczasowego oraz na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Dzięki spacerom i wycieczkom rowerowym dzieci poznały walory turystyczne miejscowości nadmorskiej.

Dzieci bardzo aktywnie spędziły czas przeznaczony na rekreacje, rozwinęły umiejętności gry w piłkę ręczną i piłkę nożną, a także poznały alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Pobyt na obozie przyczynił się do integracji dzieci i młodzieży z klubów sportowych naszej gminy.

Funkcję kierowników grup pełnili: Marta Jalowska oraz Sebastian Basiejko, instruktorów: Jacek Gałas, Marcin Serafin, wychowawców: Agata Gontarczuk, Marta Beata Jalowska.

Obóz zorganizowano dzięki środkom otrzymanym w ramach Programu Klub 2018 oraz dotacji przyznanej przez Wójta Gminy Świdwin.