| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Samorząd przyjazny przedsiębiorcom Drukuj Email
wtorek, 11 września 2018 07:17

logo funduszpomerania

Powiat Świdwiński jako pierwszy powiat w województwie zachodniopomorskim przystąpił do Programu – Samorząd przyjazny przedsiębiorcom!

5 września 2018 roku Powiat Świdwiński jako pierwszy powiat w województwie zachodniopomorskim przystąpił do programu wspierającego małe i średnie przedsiębiorstwa działające i inwestujące na terenie zachodniopomorskiego. W tym dniu pan Starosta Mirosław Majka podpisał deklarację przystąpienia Powiatu Świdwińskiego do Programu – Samorząd przyjazny przedsiębiorcom, a przedstawiciel Funduszu Pomerania pan Cezary Szeliga - Pełnomocnik ds. JST wręczył certyfikat potwierdzający przystąpienie do Programu, który adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego z województwa zachodniopomorskiego.

W okresie objętym Programem zakłada się następujące kierunki działania: likwidowanie barier w dostępie do kapitału, wspieranie projektów inwestycyjnych, wspieranie firm i rozwijanie działalności gospodarczej, tworzenie nowych miejsc pracy, wzmacnianie potencjału rozwojowego regionalnej gospodarki, wspieranie tworzenia nowych firm w regionie. Partnerzy Programu biorą aktywny udział w informowaniu przedsiębiorców o możliwościach wsparcia finansowego oferowanego przez Fundusz Pomerania poprzez organizowanie spotkań z przedsiębiorcami, na których pracownicy Funduszu Pomerania będą informować o możliwościach wsparcia finansowego, a także bezpośrednim przekazywaniu informacji o Funduszu Pomerania na wszelkiego rodzaju spotkaniach gospodarczych oraz zamieszczaniu informacji na swoich stronach internetowych.

Dziękujemy Powiatowi Świdwińskiemu i zapraszamy do współpracy kolejne powiaty z województwa zachodniopomorskiego.