| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Nowa inwestycja w Krosinie Drukuj Email
czwartek, 02 sierpnia 2018 00:00

herb maly

            W Krosinie powstanie boisko do siatkówki plażowej i wykonana zostanie renowacja płyty boiska do piłki nożnej. Inicjatorem tego zadania jest Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jedność-Ikar” Krosino, który złożył projekt pn. Budowa infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Krosino w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Lokalną Grupę Działania –„Powiatu Świdwińskiego”. Wniosek GLKS „Jedność-Ikar” otrzymał grant w wysokości 16411,00 zł na realizację powyższego projektu. Całkowita wartość projektu to 34958,79 zł.

            Przedmiotem projektu jest budowa od podstaw boiska do siatkówki plażowej o wymiarach 18x10 m2 wraz z niezbędnym wyposażeniem. Ponadto zaniedbane boisko do piłki nożnej zostanie kompleksowo odnowione i otrzyma nowe bramki aluminiowe. Do prac przy realizacji projektu zaangażują się mieszkańcy. Po wykonaniu części inwestycyjnej zadania, w Krosinie zostanie zorganizowany Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Świdwin i rajd rowerowy, promujący okolice Krosina, a w szczególności jezioro Bystrzyno Małe.

           Zadanie będzie realizowane w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wdrażanego przez Lokalną Grupę Działania –„Powiatu Świdwińskiego”. LGD –„Powiatu Świdwińskiego” to stowarzyszenie, skupiające lokalne samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców oraz mieszkańców, działające na rzecz trwałego rozwoju obszaru lokalnego przy wykorzystaniu jego zasobów. Realizuje powyższe zadania korzystając ze środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

1    2  3   4

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie
na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność PROW 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi