| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Gmina Świdwin zrealizowała projekt w zakresie nabycia wyposażenia i sprzętu ratownictwa Drukuj Email
środa, 17 października 2018 12:43

5

logo1logo2

„Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”

Gmina Świdwin zrealizowała projekt w zakresie nabycia wyposażenia i sprzętu ratownictwa w imieniu własnym na rzecz ochotniczy straży pożarnych z terenu gminy Świdwin, tj. OSP   w Ząbrowie, OSP w Bierzwnicy, OSP w Klępczewie, OSP w Lekowie, OSP w Oparznie, OSP w Rusinowie. Zadanie to zostało sfinansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Wartość projektu wyniosła 43 600,00 zł, przy jednoprocentowym wkładzie Gminy Świdwin.

W dniu 17.10.2018 r. nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu w siedzibie OSP w Lekowie. Przekazania dokonał Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki. Przy przekazaniu obecny był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie mł. bryg. Dariusz Borek oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP druh Zdzisław Pawelec. Wszyscy zgromadzeni życzyli sobie, aby przekazany sprzęt był używany jak najrzadziej.

Grzegorz Markiewicz